Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
42 posty 5549 komentarzy

W imieniu konspiracji

Zdzich - - będziemy pisać tak jak jest.

Kulisy "Rachunku"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

- ateiści w NEon'ie

Dn. 05.11.2015 ukazał się dość dobrze wypracowany artykuł Bogusława Jeznacha p.t. Kulisy PIS-u ukazujący zakulisowe rozgrywki przed sformowaniem nowego rządu (http://jeznach.neon24.pl/post/127158,kulisy-pis-u).
Jak zwykle, artykuł został storpedowany przez rozbawionych hejterow Kościoła Katolickiego, którzy dodali do artykułu Jeznacha wizerunek fikcyjnego "Rachunku" skopiowanego z Księgi Dowcipów n.t. Życia w PRL'u (http://inprl.pl). Księga ta zwiera ponad 800 stron zabawnych dowcipów, ale - oczywiście - wybrany został tylko jeden, ten który ośmiesza Kościół Katolicki i polską katolicką szlachtę.
Niestety, nie mogłem skomentować tego "Rachunku", gdyż będąc anty-syjonistą, jestem zablokowany przez autora artykułu, czyli ...Bogusława Jeznacha.
Niemniej jednak, jeszcze bardziej zabawny od samego "Rachunku" jest fakt, że został on wklejony przez znanego nam psychopatę nana-Wojtasa, z czego nie zdawał sobie sprawy nasz "Wielki Ateista" Dariusz Kosiur (WPS). W uniesieniu, uwierzytelnił on "Rachunek"błyskawicznie jako"Znakomite" -Rzeczpospolita 05.11.2015 20:35:04. Ugryzł się we własny ogon!
(A myślałem, że „Święto Wariatów” było w styczniu. :))
 
Odnosząc się do samej treści ośmieszającego Kościół i szlachtę "Rachunku", muszę wspomniećże "Mojżesz z rogami" stał się symbolem synagog. W literaturze popularnej, widnieje on jako ornament na drzwiach niesłynnego żyda o nazwisku Scrooge (w wolnym tłumaczeniu: Skąpiec) w "Opowieśći wigilijnej" Karola Dickensa.

 

Twarz Mojżesza, który niosąc tablice z Dziesięcioma Przykazaniami wracał z góry Synaj z rozmowy z Bogiem, była promienna i przesycona światłem. Głowę proroka otaczała aura, a skóra na twarzy tak jaśniała, że nie można było na niego patrzeć. I wszystko byłoby dobrze, gdyby za przekład Starego Testamentu nie zabrał się Święty Hieronim. Prawdopodobnie to on, jako pierwszy, nieświadomie doprawił Mojżeszowi rogi. Hebrajskie litery KRN mogą być interpretowane zarówno jako karan czyli róg i kärän - blask. Święty Hieronim przy przekładzie Pisma świętego na język łaciński, twarz promienną uczynił twarzą rogatą. Również w łacinie te dwa słowa są bardzo podobne: facies coronata i facies cornuta. I tak w prozaiczny sposób powstał rogaty wizerunek proroka. Od tych czasów, wielu znakomitych artystów zaczęło więc przedstawiać Mojżesza z "rogami". Najsłynniejszy z tych twórców to oczywiście Michał Anioł. Przez całe średniowiecze i renesans biblijny prorok miał taki kwestionowany wygląd. Potem zaczęło się to zmieniać. Kiedy w 1638 roku Jusepe de Ribera, artysta baroku, namalował swojego Mojżesza, rogi proroka zostały już zastąpione prawidłowo przez dwa snopy światła wydobywające się z czubka jego głowy, co równiez widac na innych obrazach.

Ale cóż; jak napisał Eustace Mullins w swoim eseju:
Żyd zawsze działał w oparciu o oszustwa, i łatwo prześlizgiwał się z jednego zawodu do drugiego. Żyd praktykuje medycynę w jednym mieście, i zostawiwszy za sobą sznur trupów, pokazuje się w innym mieście jako wróżbita. Kiedy już wdowy wydoił z oszczędności życia, znowu idzie w drogę, przy asyście, jak zwykle, międzynarodowej społeczności żydowskiej. W innym mieście staje się studentem-księdzem, i wkrótce proponuje nowe interpretacje wierzeń religijnych, do czasu kiedy jego zwierzchnicy odkryją, że potajemnie przekształca każdą zasadę ich wiary w jakiś dziwny i barbarzyński dogmat.
 
  Dlatego właśnie proponowałem administratorom NEon'u zgrupowanie  "towarzyszów własnej adoracji" w skrzynce KLUB ATEISTÓW, gdzie będą mogli  tłuc głową o ścianę i głośno uprawiać swoje żydo-barbarzyńskie dogmaty, ale bez  kamieniowania Chrześcijan.   
 
 

KOMENTARZE

 • @ninanonimowa 07:52:00 Ninoczka, obejrzyj to, jeśli Twój stan Ci pozwoli.
  https://youtu.be/_IF8zu0ox9M Radzę Ci to, bo to jest dla Ciebie jedyny ratunek. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @
  Rzeczywiście wpis , o którym tu mowa ukazał nędzę intelektualną i moralną ostawszych się tu elyt.
  Sam artykuł -wyraz życzeniowego myślenia, by było jak najgorzej , bo wtedy będzie można ostatecznie wykazać, jaki to PiS jest zły. Że naród, że państwo.. aby tylko racja była moja. I Pan , Panie Kosiur uważa się za patriotę?
  "Z czego sie śmiejecie? - Z siebie się śmiejecie."
  Żart - dno i wodorosty. Sam jestem przeciwny kultowi figurek. Drażni mnie budowanie przez kler ich świętości , mnożenia Matek Boskich , poruszanie kwestiI ginekologicznych , ale szacunek dla drugiego człowieka i tolerancja , której tak lewacy hołdujecie, sprawia, że nie robię sobie z tego żartów. Zwłaszcza publicznie i w obecnosci osób , które mogłoby to urazić. A może Panowie by tak pożartować o prowadzeniu sie waszych matek? Ale byłyby jaja Panie Jeznach, Panie Opara , Panie Kosiur. Jaja jak berety.
  Dno!
 • pamn Jeznach zbanował także i mnie. ..
  Kiedyś napisał tekst gloryfikujący Jaruzelskiego i to już samo za siebie o nim świadczy. A kim był Jaruzelski (to dla tych którzy mają jeszcze wątpliwości, czy bohaterem czy zdrajcą) niech świadczy to że w czasie Stanu Wojennego, tzw "opozycjonistów" "internował" w rządowych luksusowych ośrodkach wypoczynkowych a Gierka, który rzeczywiście tyle dobrego zrobił dla Polski, długo więził w podłych warunkach.
  Nie ulega wątpliwości, że był to pucz na Gierku.
 • @moher 09:03:48
  "ninanonimową" usunąłem, gdyż jest typowym przedstawicielem ateistów, którzy maniakalnie ciskają wyszukanymi oszczerstwami w Chrześcijan bez podstawowej umiejętności brania udziału w dyskusji. "ninanonimowa" jest tym osobnikiem, który powienien siedzieć z innymi ateistami na łańcuchu przy własnej budzie (lub synagodze) i trzymać się od kościoła z daleka.
 • @Mariusz G. 09:52:36
  Kler nie buduje "świętości". Robią to dewoty, które w ten sposób "zarabiają na turystach". Michał Anioł natomiast tworzył dzieła sztuki celem gloryfikacji Boga i upamiętnienia wydarzeń uzanaych jako święte i inspirujące. Stąd sztuka sakralna jest ponadwiekowo wspaniała.
  Modląc się pod statuą nie oddajemy czci tej statule, ale koncepcji, którą ta statua reprezentuje. Na tej samej zasadzie ludzie lubią oglądać, a nawet całować(!) zdjęcia.
  Żarty z matek hołdu im nie oddają, ale ich życiorysy mają przeogromny wpływ na synów i córki. Dobrym przykładem tutaj mogła by być matka Obamy. ...
 • @
  Polska tonie w nędzy i hańbie a patrioci zamiast porzucić spory religijne dla dobra Polski i Narodu wolą się wykłócać. Dariusz Kosiur mądrze pisze ale niestety w każdym poście musi uderzyć w Kościół. Nie wiem z czego to wynika, ale jeżeli motywem jest chęć nawiązania dobrych stosunków z Rosją, to Rosja nie będzie na nas patrzeć bardziej przychylnie, jeżeli zdelegalizuje się katolicyzm. Dla Rosji jest istotne to, żeby Polska nie była narzędziem w rękach światowego syjonizmu. Nie musimy ich adorować we wszystkim, wystarczy że przestaniemy działać przeciwko niej i relacje powinny się naprawić.
 • @LoneStar1776 17:24:18
  "Po owocach ich poznacie, " a chyba owoce Gierka widać gołym okiem. Do dzisiaj je rozkładają.
  Dokładnie taka sama sytuacja jest z kgbowcem Putinem. Rosjanie modlą się o jego zdrowie.
 • @Sukarno 17:55:05
  W końcu Cerkiew prawosławna wysłała do Polaków List Pojednania. Z całą pewnością z inicjatywy Putina. Niszcząc naszą religię, zniszczymy naszą Siłę. Putin, jak wiemy, w tym akurat wypadku, cechuje się wyjątkową mądrością.
 • @Sukarno 17:55:05
  Tak właśnie wygląda działalność rewolucyjnych ateistów. Oni są gotowi uśmiercić nawet siebie i własną rodzinę tylko po to, aby udowodnić swoją fałszywą rację.
  Kosiur genialnie pisze o Żydach, których zna doskonale. Niemniej jednak jego krytyka Żydów jest udawana, o ile nie zlecona, w celu likwidacji tego, co jeszcze pozostało w naszych czasach post-chrześcijańskich.
  Prawdziwe oblicze Kosiur ukazał w tej notce:
  "Z polskiego narodowego punktu widzenia, z punktu widzenia interesu Państwa Polaków, należy żałować, że żydo-bolszewia okresu PRL (1944-56) nie zlikwidowała Kościoła w Polsce." - Dariusz Kosiur 24.08.2015 16:00
  Jak wspomniałem w artykule powyżej, nieświadomie komentując wpis innego ateisty, nany-Wojtasa, jako "znakomity", krętacze Kosiur i Jeznach ugryźli się we własne ogony, które ukazały się w świetle dziennym. Relacji z diabłami nie da się naprawić. Możemy ich tylko odizolować.
 • @Zdzich 19:08:53
  Jestem przekonany, że Polska jeszcze istnieje właśnie dzięki Kościołowi a ścisłej, Jego modlitwom.
 • @Jan Paweł 19:42:11. -A jednak!
  - Bo już myślałem, że dzięki ŚWietemu gierkowi z komitetu. -(Już się do niego nie modlisz?:)))
 • libero - komuna :] na zawsze razem
  libero - komuna :] na zawsze razem
  mnie zbanował komuch Jeznach i libertyn GPS
  'rodzimowiercze' przechrzty, uważają czczenie 'żyda' za sedno chrześcijaństwa po czym idą bawić się w pogańskiego behemoth (wokalista drąc Biblię przywoływał 'słowiańskiego ducha', zaraz po powrocie z trasy na terenach okupowanych przez 'Izrael" ), pogańskiego żydowskiego dybuk, lilith i inne golemy, inny przykład polonocentryzm na YT Waldemar Pastuszka (pejstuszka?)piewca pogaństwa i Stalina (djugashwili) nauczyciel żydowskiego dialektu esperanto enrilo
  Ps: ciekawy, trafny i zwięzły artykuł
  pozdrawiam.
 • @Zdzich 17:15:38
  To akurat była dygresja, ale wiem o czym pisze , gdyż regularnie chodze do kościoła> To nie dewot wystawia szafkową figurę Matki Boskiej Sejneńskiej i zachęca , by oddali jej cześć , pokłonili się i "spojrzeli w jej oczy". To nie dewoci, ale księża celebrują wydarzenie, jakim jest "nawiedzenie" parafii przez KOPIĘ obrazu z Częstochowy. Oczywiście , gdyby nie dewotyzm wielu tzw. wiernych nie miałoby to miejsca i nie miałaby się z czego śmiać czerwona arystokracja spod herbu Wołk-Łaniewskich.
  Ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Chodzi o to, że człowiek który chce tworzyć nie prowokuje awantur, człowiek "na poziomie " nie naśmiewa się z odmienności drugiego. To czy ktoś chodzi do kościoła i oddaje cześć figurom jest prywatna sprawa jego i jego spowiednika. Można z takim człowiekiem dyskutować, ale nie można sobie z niego kpic tylko dla samej radości z ośmieszenia kogoś. Pana Kosiura uważałem za człowieka z nieco wyższej pułki, podobnie zresztą Pana Jeznacha. Obaj pretendują. do miana intelektualistów, a tym zachwytem nad prostackim żartem , w dodatku nie na temat, pokazali, że są zwykłymi burakami.

  Przez wiele lat byłem poza Kosciołem , a to , że do niego wróciłem sprawiło, że stałem sie znacznie lepszym człowiekiem. Czy ktoś z tych lewaków uczynił lepszym drugiego człowieka? Raczej nie. Mało tego wielu z nich , gdy skończą sie lata tłuste, zacznie się cierpienie, pasmo strat, dostanie odcisków na palcach od różańca i odleżyn na kolanach, dając im podobnym , lecz jeszcze niedoświadczonym przez los , pretekst do wypowiedzi na temat wierzących.
  Tak Panowie Jeznach, Kosiur i inni . Ci , z których macie ubaw, to nie tacy jak ja , Jan Paweł, moher ... to właśnie Wy za 5, 10 lat.
  "Nigdy nie mów nigdy"
 • @moher 20:58:05
  :))) Ave Amigo.
 • @WandalVeni 21:27:01
  Wiem, że są tutaj, dosłownie, "wolno-myśliciele", którzy nie potrafią Ciebie zrozumieć.
  Jak kiedyś napisałem:

  Formuła na główkę od szpilki jest dość prosta: tępota --> zazdrość i przerost ambicji --> wola przetrwania bez zasad --> ateizm --> szukanie uzasadnienia swoich głupawych racji --> głośne ich oznajmianie celem zaistnienia w społeczeństwie = "sensacyjny wolnomyśliciel" gotowy.
  Dlatego wybrałem dla nich izolatkę. :)
  Pozdrawiam,
 • @Mariusz G. 22:33:39
  Dziekuje za ukazanie odrobiny swojego oblicza! W dzisiejszych czasach czyni to Ciebie, oszczedzajac pochwal, wyjatkowym czlowiekiem. W swojej opinii trafiles w dziesiatke! Jak sie okazuje, niektorym udaje sie udawac intelektualiste po przeczytaniu sporej ilosci literatury. W ten sposob jezyk nabiera "okraglych ksztaltow". Posluchaj przemówień!
  Subtelna roznica polega na tym, ze prawdziwy intelektualista nie cytuje i nie czyta wersetow napisanych przez kogos innego, ale pamieta czego sie nauczyl i mówi od siebie. W ten sposób zaczyna sie prawdziwa dyskusja.
  Na pewno zauwazyles politykow, ktorzy brzmia doskonale na trybunach, ale zaraz potem szybko uciekaja przed ludzmi. W prywatnej rozmowie lub opinii, grozi im ujawnienie swojego prymitywizmu. Byc moze to wyjasni Ci kolosalną roznice pomiedzy selektywnie wybranymi "przemowieniami" wymienonych przez Ciebie Jeznacha i Kosiura, a ich zachwytem z prostackich żartów.
  Pisal tez tu nijaki Wojtas - brzmial jak filozof w artykulach, a prywatnie przeklinal gorzej od szewca.
  Z drugiej strony, ateizm doprowadza tylko i wylacznie do “siedmiu grzechów głównych”: chciwość, pycha, zboczenia seksualne, zazdrość, obżarstwo, gniew, i lenistwo.
  Innymi słowami: MATERIALIZM.
 • @Zdzich 15:29:25
  ""ninanonimową" usunąłem, gdyż jest typowym przedstawicielem ateistów, którzy maniakalnie ciskają wyszukanymi oszczerstwami w Chrześcijan "

  Oni nie są ateiści, tylko prawosławni wielbiący Matuszkę Rassiję.
 • @Talbot 13:51:03
  Prawosławni to też Chrześcijanie. "ninanonimowa" pisze i zachowuje się jak Żyd.
  W zasadzie, to ona nie pisze, tylko podrzuca linki do publikacji syjonistyczno-satanistycznych.
 • @Zdzich 16:19:29
  Witaj ! Już jestem - korzystam z chwili wolnego czasu, żeby dopisać kilka zdań. Myślę, ze wielu ludzi wypowiadających się na temat wiary, Pisma Świętego, chrześcijaństwa, tak naprawdę niewiele rozumie z tego co pisze...
  Wolę pod tym względem prawdziwych ateistów- Oni mówią:"wybacz, nie wierzę"- i szanują wierzącego. W odróżnieniu od Nich Ci, którzy byli ludźmi w KK i nagle odkryli w sobie swoją "ateistyczną wielkość"- najbardziej krytykują i "opluwają"... Przyczyna tego, tak uważam, saa dwie sprawy; pierwsza, to pokazać się : " Ja nie należę do 'ciemnogrodu', "moheru" tez nie noszę- ja to jestem światły!!!- poznałem się na ......

  Drugi powód: Mimo odejścia od Kościoła, mimo fałszu w wyznawaniu swoich "nowych " racji, na krótkie chwile w danej osobie budzi się sumienie i woła:" zdradziłeś"; "jesteś tchórzem"; "kłamiesz"...

  Wszystko jest bardzo proste, wystarczy powiedzieć:"Kochani, zbłądziłem"...ale takie Osoby już zapomniały o prostych drogach i prostych rozwiązaniach; idą na sznurku własnej pychy i fałszywej dumy...Gdyby chociaż umieli milczeć...

  Serdecznie Cię pozdrawiam. Helena

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031